filmweb.pl
Filmy
Strona główna filmów
Premiery i zapowiedzi
Zwiastuny
Baza filmów
Baza osób kina
Baza postaci
Baza światów
Nagrody
Newsy
Recenzje
Magazyn
Filmweb poleca
Programy filmwebu
Seriale
Strona główna seriali
Premiery i zapowiedzi
Baza seriali
Baza programów
Newsy
Recenzje
Serial Killers
Gry
Strona główna gier
Premiery i zapowiedzi
Baza gier
Recenzje gier
Rankingi
Ranking nowości
Ranking top 500
Ranking oczekiwanych
Nowości serialowe
Seriale top 500
Filmy na VOD
Seriale na VOD
Oryginalne produkcje
Ludzie filmu
Najlepsze role
Gry wideo
Box office
Filmy dla mężczyzn z marką BIC
Canal+
Mój Filmweb
Oceny znajomych
Rekomendacje
Mój profil
Chcę zobaczyć
Moje oceny
Konkursy
Quizy
Ankiety
Ranking użytkowników
Forum
Repertuar Kin
VOD
Popularne
Nowości
Najlepsze
Wkrótce
Darmowe
Program TV
Program TV
Zobacz sekcję
AACTA
2009
http://aacta.org/
Australijski Instytut Filmowy / Australijska Akademia Sztuk Filmowych i Telewizyjnych
Data wręczenia nagród:
11 grudnia
AFI / AACTA (od 2012 roku)
Najlepszy film
wygrane
Samson i Dalila
(2009)
Kath Shelper
nominacje
Błogosławiona
(2009)
Al Clark
Mao's Last Dancer
(2009)
Jane Scott
Mary i Max
(2009)
Melanie Coombs
Piękna Kate
(2009)
Bryan Brown
,
Leah Churchill-Brown
Najlepsza aktorka
wygrane
[Frances O'Connor]
Frances O'Connor
jako Rhonda w filmie
Błogosławiona
(2009)
nominacje
Sacha Horler
My Year Without Sex
(2009)
Sophie Lowe
Piękna Kate
(2009)
Marissa Gibson
Samson i Dalila
(2009)
Wybór członków Akademii
wygrane
Samson i Dalila
(2009)
Kath Shelper
nominacje
Australia
(2008)
Catherine Knapman
,
G. Mac Brown
,
Baz Luhrmann
Mao's Last Dancer
(2009)
Jane Scott
Mary i Max
(2009)
Melanie Coombs
Piękna Kate
(2009)
Bryan Brown
,
Leah Churchill-Brown
Najlepszy aktor
wygrane
[Anthony LaPaglia]
Anthony LaPaglia
jako Roger East w filmie
Pięciu z Balibo
(2009)
nominacje
Hugo Weaving
Ostatnia podróż
(2009)
Ben Mendelsohn
Piękna Kate
(2009)
Rowan McNamara
Samson i Dalila
(2009)
Najlepszy reżyser
wygrane
[Warwick Thornton]
Warwick Thornton
Samson i Dalila
(2009)
nominacje
Bruce Beresford
Mao's Last Dancer
(2009)
Robert Connolly
Pięciu z Balibo
(2009)
Rachel Ward
Piękna Kate
(2009)
Najlepsza aktorka drugoplanowa
wygrane
[Rachel Griffiths]
Rachel Griffiths
jako Sally Kendall w filmie
Piękna Kate
(2009)
nominacje
Bea Viegas
Pięciu z Balibo
(2009)
Maeve Dermody
Piękna Kate
(2009)
Mitjili Napanangka Gibson
Samson i Dalila
(2009)
Najlepszy aktor drugoplanowy
wygrane
[Oscar Isaac]
Oscar Isaac
jako José Ramos-Horta w filmie
Pięciu z Balibo
(2009)
nominacje
Brandon Walters
Australia
(2008)
Damon Gameau
Pięciu z Balibo
(2009)
Bryan Brown
Piękna Kate
(2009)
Najlepsza aktorka w dramacie telewizyjnym
wygrane
[Susie Porter]
Susie Porter
jako Patricia Wright w serialu
East West 101
(2007)
nominacje
Rebecca Gibney
Chata pełna Rafterów
(2008)
Rachael Blake
Dyplomata
(2009)
Asher Keddie
Porachunki
(2008)
Najlepsza animacja telewizyjna dla dzieci
wygrane
Lęki Figara
(2009)
Luke Jurevicius
Figaro cierpi na wszystkie możliwe fobie, a każdy kolejny dzień to walka z innym lękiem.
nominacje
SuperZeke
(2008)
Liz Scully
,
Delna Bhesania
,
Leonard Terhoch
,
Avrill Stark
The Adventures of Charlotte and Henry
(2008)
Paige Livingston
Najlepsza australijska aktorka w produkcji zagranicznej
wygrane
[Toni Collette]
Toni Collette
jako Tara Gregson w serialu
Wszystkie wcielenia Tary
(2009)
nominacje
Melissa George
Terapia
(2008)
Mia Wasikowska
Terapia
(2008)
Rose Byrne
Układy
(2007)
Najlepsza muzyka oryginalna
wygrane
Mao's Last Dancer
(2009)
Christopher Gordon
nominacje
Pięciu z Balibo
(2009)
Lisa Gerrard
Samson i Dalila
(2009)
Warwick Thornton
Najlepsza reżyseria filmu dokumentalnego
wygrane
The Choir
(2007)
Michael Davie
nominacje
Bastardy
(2008)
Amiel Courtin-Wilson
First Australians
(2008)
Rachel Perkins
The Love Market
(2009)
Shalom Almond
Najlepsza scenografia
wygrane
Australia
(2008)
Karen Murphy
,
Catherine Martin
,
Beverley Dunn
,
Ian Gracie
Brytyjska arystokratka przybywa do Australii. Wkrótce dziedziczy farmę i walczy o jej utrzymanie.
nominacje
Mao's Last Dancer
(2009)
Herbert Pinter
Mary i Max
(2009)
Adam Elliot
Pięciu z Balibo
(2009)
Robert Cousins
Najlepsze kostiumy
wygrane
Australia
(2008)
Catherine Martin
,
Eliza Godman
Brytyjska arystokratka przybywa do Australii. Wkrótce dziedziczy farmę i walczy o jej utrzymanie.
nominacje
Lucky Country
(2009)
Mariot Kerr
Mao's Last Dancer
(2009)
Anna Borghesi
Pięciu z Balibo
(2009)
Cappi Ireland
Najlepsze zdjęcia
wygrane
Samson i Dalila
(2009)
Warwick Thornton
nominacje
Ostatnia podróż
(2009)
Greig Fraser
Pięciu z Balibo
(2009)
Tristan Milani
Piękna Kate
(2009)
Andrew Commis
Najlepsze zdjęcia w filmie dokumentalnym
wygrane
Cracking the Colour Code
(2008)
Ian Batt
,
Vincent Fooy
nominacje
Beyond Kokoda
(2008)
Brett Murphy
,
Shaun Gibbons
,
Stig Schnell
,
Ben Nunney
My Asian Heart
(2009)
David Bradbury
Salt
(2009)
Murray Fredericks
Najlepszy aktor w dramacie telewizyjnym
wygrane
[Roy Billing]
Roy Billing
jako Aussie Bob Trimbole w serialu
Porachunki
(2008)
nominacje
Robert Menzies
3 Acts of Murder
(2009)
Dougray Scott
Dyplomata
(2009)
Don Hany
East West 101
(2007)
Najlepszy australijski aktor w produkcji zagranicznej
wygrane
[Russell Crowe]
Russell Crowe
jako Cal McAffrey w filmie
Stan gry
(2009)
nominacje
Anthony LaPaglia
Bez śladu
(2002)
Martin Henderson
Dr House
(2004)
Guy Pearce
Opowieści na dobranoc
(2008)
Najlepszy dźwięk
wygrane
Samson i Dalila
(2009)
David Tranter
,
Robert Sullivan
,
Yulia Akerholt
,
Liam Egan
,
Tony Murtagh
,
Les Fiddess
nominacje
Australia
(2008)
Wayne Pashley
,
Guntis Sics
,
Andy Nelson
,
Anna Behlmer
,
Simon Leadley
Mao's Last Dancer
(2009)
David Lee
,
Roger Savage
,
Yulia Akerholt
,
Andrew Neil
,
Mark Franken
Pięciu z Balibo
(2009)
Ann Aucote
,
Sam Petty
,
Emma Bortignon
,
Phil Heywood
Najlepszy dźwięk w filmie dokumentalnym
wygrane
Intangible Asset Number 82
(2008)
Michael Gissing
,
Andrew McGrath
,
Matthew Ferris
nominacje
Lionel
(2008)
Nick Batterham
,
Keith Thomas
,
Cezary Skubiszewski
Philip Glass w 12 częściach
(2007)
Tom Heuzenroeder
,
Stephen R. Smith
,
Pete Smith
,
Adrian Medhurst
The Choir
(2007)
Felicity Foxx
,
Alli Heynes
,
Sam Hayward
,
Phil Vail
,
David White
,
Phil Judd
Najlepszy fikcyjny film krótkometrażowy
wygrane
Cudowna rybka
(2009)
Luke Doolan
,
Drew Bailey
nominacje
Burn
(2009)
Anna Kaplan
,
David Vadiveloo
Liebermans in the Sky
(2009)
Jessica Redenbach
,
Richard Vilensky
Water
(2009)
Corrie Jones
,
Sarah Shaw
Najlepszy film dokumentalny
wygrane
Philip Glass w 12 częściach
(2007)
Susanne Preissler
,
Scott Hicks
nominacje
Bastardy
(2008)
Lynn-Maree Milburn
,
Philippa Campey
,
Andrew de Groot
,
Amiel Courtin-Wilson
Lionel
(2008)
Lizzette Atkins
The Choir
(2007)
Michael Davie
,
Chris Hilton
Najlepszy film dokumentalny trwający poniżej godziny
wygrane
Solo
(2008)
Jennifer Peedom
nominacje
Razem w imię pokoju
(2009)
Marc Radomsky
Salt
(2009)
Michael Angus
The Love Market
(2009)
Shalom Almond
Najlepszy gościnny lub drugoplanowy występ w dramacie telewizyjnym - aktor
wygrane
[Damian De Montemas]
Damian De Montemas
jako Brian Alexander w serialu
Porachunki
(2008)
nominacje
Bille Brown
3 Acts of Murder
(2009)
Jeremy Lindsay Taylor
Dyplomata
(2009)
za odcinek drugi
Richard Roxburgh
Dyplomata
(2009)
za odcinek drugi
Najlepszy gościnny lub drugoplanowy występ w dramacie telewizyjnym - aktorka
wygrane
[Anni Finsterer]
Anni Finsterer
jako Anne Upfield w filmie
3 Acts of Murder
(2009)
nominacje
Claire Forlani
Dyplomata
(2009)
za odcinek pierwszy
Kate Ritchie
Porachunki
(2008)
za odcinek "Business As Usual"
Kathryn Beck
Scorched
(2008)
Najlepszy krótkometrażowy film animowany
wygrane
Koci fortepian
(2009)
Jessica Brentnall
,
Ari Gibson
,
Eddie White
nominacje
Chicken of God
(2008)
Frank Woodley
,
Jodi Satya
Reach
(2009)
Luke Randall
The Not So Great Eugene Green
(2009)
Melanie Brunt
,
Mikey Hill
Najlepszy miniserial, film telewizyjny lub serial o krótkim czasie emisji
wygrane
Dyplomata
(2009)
Peter Andrikidis
,
Greg Haddrick
nominacje
3 Acts of Murder
(2009)
Sue Taylor
Ostatnia spowiedź Alexandra Pearce'a
(2008)
Nial Fulton
Najlepszy młody aktor/aktorka
wygrane
[Rowan McNamara, Marissa Gibson]
Rowan McNamara
,
Marissa Gibson
Samson i Dalila
(2009)
nominacje
Brandon Walters
Australia
(2008)
Toby Wallace
Lucky Country
(2009)
Tom Russell
Ostatnia podróż
(2009)
Sebastian Gregory
Złudne piękno
(2009)
Najlepszy montaż
wygrane
Pięciu z Balibo
(2009)
Nick Meyers
nominacje
Błogosławiona
(2009)
Jill Bilcock
Mao's Last Dancer
(2009)
Mark Warner
Samson i Dalila
(2009)
Roland Gallois
Najlepszy montaż filmu dokumentalnego
wygrane
Connected: The Power of Six Degrees
(2008)
Zen Rosenthal
nominacje
Bastardy
(2008)
Jack Hutchings
,
Richard Lowenstein
,
Bill Murphy
Cracking the Colour Code
(2008)
Lawrie Silvestrin
Yes Madam, Sir
(2008)
Annie Collins
,
Megan Doneman
Najlepszy reżyser telewizyjny
wygrane
East West 101
(2007)
Peter Andrikidis
za odcinek pt.: "Atonement"
Dwóch policjantów o odmiennym pochodzeniu pełni służbę w biedniejszych dzielnicach emigrantów.
nominacje
Dyplomata
(2009)
Peter Andrikidis
za odcinek pierwszy
Porachunki
(2008)
Grant Brown
za odcinek "The Brotherhood"
Review with Myles Barlow
(2008)
Trent O'Donnell
za odcinek #1.1
Najlepszy scenariusz adaptowany
wygrane
Pięciu z Balibo
(2009)
David Williamson
,
Robert Connolly
nominacje
Błogosławiona
(2009)
Christos Tsiolkas
,
Patricia Cornelius
,
Melissa Reeves
,
Andrew Bovell
Mao's Last Dancer
(2009)
Jan Sardi
Piękna Kate
(2009)
Rachel Ward
Najlepszy scenariusz filmu krótkometrażowego
wygrane
Cudowna rybka
(2009)
Luke Doolan
nominacje
Boxer
(2009)
Michael Latham
Liebermans in the Sky
(2009)
Richard Vilensky
Water
(2009)
Corrie Jones
,
Sarah Shaw
,
Ian Meadows
Najlepszy scenariusz oryginalny
wygrane
Samson i Dalila
(2009)
Warwick Thornton
nominacje
Cedar Boys
(2009)
Serhat Caradee
Mary i Max
(2009)
Adam Elliot
My Year Without Sex
(2009)
Sarah Watt
Najlepszy scenariusz telewizyjny
wygrane
Porachunki
(2008)
Kris Mrksa
Antologia skupiająca się na najsłynniejszych porachunkach gangów w Australii.
nominacje
30 Seconds
(2009)
Tim Bullock
,
Justin Drape
,
Scott Nowell
za odcinek "Invisible Fault Lines"
East West 101
(2007)
Kristen Dunphy
,
Michael Miller
za odcinek pt.: "Atonement"
Review with Myles Barlow
(2008)
Trent O'Donnell
,
Phil Lloyd
za odcinek #1.1
Najlepszy serial dokumentalny
wygrane
First Australians
(2008)
Helen Panckhurst
,
Rachel Perkins
,
Darren Dale
nominacje
Beyond Kokoda
(2008)
Shaun Gibbons
,
Stig Schnell
Once Bitten
(2009)
Beth Frey
,
Janette Howe
Voices From The Cape
(2009)
Anna Kaplan
,
David Vadiveloo
Najlepszy serial dramatyczny
wygrane
East West 101
(2007)
Kris Wyld
,
Steve Knapman
Dwóch policjantów o odmiennym pochodzeniu pełni służbę w biedniejszych dzielnicach emigrantów.
nominacje
Chata pełna Rafterów
(2008)
Jo Porter
Porachunki
(2008)
Greg Haddrick
,
Brenda Pam
Satysfakcja
(2007)
Roger Simpson
,
Andrew Walker
Najlepszy serial komediowy
wygrane
Review with Myles Barlow
(2008)
Dean Bates
nominacje
Chandon Pictures prezentuje
(2007)
Rob Carlton
Very Small Business
(2008)
Robyn Butler
,
Wayne Hope
Najlepszy występ w komedii telewizyjnej
wygrane
[Phil Lloyd]
Phil Lloyd
jako Myles Barlow w serialu
Review with Myles Barlow
(2008)
nominacje
Robyn Butler
The Librarians
(2007)
Kim Gyngell
Very Small Business
(2008)
Wayne Hope
Very Small Business
(2008)
Wyróżnieni w roku 2009
Samson i Dalila
(
7/12
)
Pięciu z Balibo
(
4/12
)
Porachunki
(
3/7
)
East West 101
(
3/5
)
Australia
(
2/6
)
Review with Myles Barlow
(
2/4
)
Cudowna rybka
(
2/2
)
Piękna Kate
(
1/10
)
Mao's Last Dancer
(
1/9
)
Dyplomata
(
1/7
)
Pobierz aplikację Filmwebu!
Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.